Darmowa dostawa od 88,00 PLN

Co wiemy na temat iPhone 15 - Etui, Cena, data premiery

2023-09-07
Co wiemy na temat iPhone 15 - Etui, Cena, data premiery

Czy Ty też nie możesz się doczekać 12 września, czyli premiery iPhone'a 15? Mamy więc dla Ciebie porcję informacji, która być może zaspokoi Twój głód wiedzy o najnowszym dziecku Apple. Słowa klucze to: A16 Bionic, 6,7 cali OLED oraz USB-C! Czy już coś Ci to mówi? Tak, to brzmi jak petarda szykowana od bardzo długiego czasu. Nareszcie użytkownicy iPhone 15 będą mogli cieszyć się szybkim transferem danych mierzonych w Gb! A żeby tego było mało upgrade'em aparatu i teleobiektywu. Wszystkie te informacje zostaną oficjalnie podsumowane na konferencji Wonderlust, która da początek sprzedaży iPhone'a 15.

Kiedy premiera iPhone'a 15 w Polsce?

Oficjalna daty premiery i wydania najnowszego modelu telefonu Apple są już nam znane. Jeśli wyczekujesz na możliwość kupienia iPhone'a 15, musisz jeszcze kilka dni zaczekać.


ETUI iPhone 15 niedługo się pojawią w naszej ofercie! Zapisz się do newslettera, aby dostać o nich informacje.


Oficjalna data premiery to 12 września 2023. Wtedy na konferencji Apple o nazwie "Wonderlust" zostanie przedstawiony najnowszy telefon Apple oraz trafi do sprzedaży. Jak będzie wyglądał? Jakie nowe funkcje będzie oferował? I czym tym razem nas zaskoczy?

Modele i Cena

Modele najnowszych iPhone'ów są znane od co najmniej kilku miesięcy. Najbardziej zagorzali fani dobrze wiedzą, że nowym modelem będzie wersja "iPhone 15 Ultra" i prawdopodobnie będzie to następca największego z rodziny, czyli modelu "Pro Max". Pozostałe iPhone'y 15 bez zmian otrzymują miano: "15 Pro" i "15 Plus".

Ceny nie są zaskoczeniem, mimo że wielu komentatorów opisuje je jako "przebijające sufit". Podstawowa wersja, czyli cena iPhone 15 ma nie przekroczyć 900 dolarów i kosztować 899 USD, co w odniesieniu do cen z poprzednich lat, nie jest wyjątkowo zaskakujące. Cena w Polsce powinna wynieść 3 766,81 zł, zatem zacnie - jak na Apple przystało, wynika ona z dzisiejszego kursu dolara amerykańskiego. Ale żeby nie było aż tak pięknie, w Polsce kwotę zaokrąglono do soczystych 4999 złotych (i to w najuboższej wersji!). Dlaczego? Zapytajcie Arthura Levinson'a.

Wyposażenie iPhone 15 i USB-C?

Specyfikacja iPhone'a 15 to przede wszystkim nowy układ A6 Bionic oraz 6,1-calowy ekran OLED. Oczywiście istotną kwestią jest także 8GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni dyskowej. Ale najważniejsze pytanie dotyczy portu ładowania. Czy iPhone 15 będzie wyposażony w USB-C? Wiele wieści z kosmosu i ze świata potwierdza tę hipotezę. Tak, iPhone 15 będzie miał port USB-C!

Użytkownicy dzięki temu będą mogli cieszyć się nieporównywalnie szybszym transferem danych, nawet do 40 Gb/s. Małe uściślenie: lightning obsługiwał śmieszne 450 Mb/s. Nareszcie! Brawo Apple.

Czego jeszcze możemy się spodziewać?

  • Wprowadzenia technologii ProMotion do iPhone'a 15, obsługującą częstotliwość odświeżania 120 Hz.
  • Innowacyjnego designu i funkcji.
  • Jeszcze raz: port USB-C zamiast tradycyjnego złącza Lightning.
  • Upgrade'u aparatu z ulepszeniami w modułach szerokokątnych i teleobiektywach.
  • Zastąpienia przełączników trybu cichego pojedynczym suwakiem.

Czy stare etui będzie pasowało do iPhone 15?

A teraz chwila dla osób pragmatycznych, które nie tylko marzą, ale i kupią iPhone'a 15 i etui do niego. Zasadnicze pytanie jest takie, czy jakikolwiek case do poprzednich modeli Apple będzie pasował do iPhone 15? Sprawa niestety może nie być prosta. Zmiana portu z lightning na USB-C wpłynie na kształt etui do iPhone 15. Może być to niewielki mankament, ale z dużym prawdopodobieństwem inne elementy też ulegną przesunięciu, m.in. przyciski głośności. Będą to drobiazgi, które w ogólnym wyglądzie niewiele zmienią, ale użytkowanie uniemożliwią.

Werdykt zatem brzmi: nie, etui ze starszych modeli nie będzie pasowało do iPhone'a 15. Cóż, z jednej strony smuteczek, ale z drugiej: kto by chciał do nowego telefonu używać starego etui...?

pixel