Darmowa dostawa od 88,00 PLN

Co wiemy na temat iPhone 15 Pro Max - Etui, Cena, data premiery

2023-09-07
Co wiemy na temat iPhone 15 Pro Max - Etui, Cena, data premiery

iPhone 15 Pro Max, czyli najnowszy i największy z iPhone'ów 15, który już trafił do spzedaży! Będzie miał ekran OLED z ProMotion o przekątnej 6,7 cala oraz układ A17 Bionic i ceramiczną osłonę przedniego ekranu. Cechuje się także wodoodpornością i pyłoszczelnością zgodnie z normą IP68. Będzie obsługiwał MagSafe i Qi ładowanie bezprzewodowe. Jeśli to robi na Tobie wrażenie, to przeczytaj dalej!

 


ETUI iPhone 15 Pro Max niedługo się pojawią w naszej ofercie! Zapisz się do newslettera, aby dostać o nich informacje.


 

iPhone 15 Pro Max: Data premiery opóźniona?

Zanosi się na największy blamaż w historii marki Apple. Rozgrzani do czerwoności fani największego i najbardziej wyczekiwanego iPhone'a 15 Pro Max nie otrzymają tego modelu w dniu premiery. Oficjalną datę premiery wyznaczono na 12 września 2023 roku, podczas konferencji Wanderlust. Jednak istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że iPhone 15 Pro Max trafi do sprzedaży dopiero 4 tygodnie później, czyli około 10 października. Jak to możliwe?

Jak w każdej firmie produkcyjnej lub zbieraczo-komponentowej, jak wolelibyśmy określać Apple, pewien komponent nie dotarł. Mowa tu o sensorach do aparatów. Dostawą miała się zająć firma Sony, która jednak oświadczyła, iż ma problem z "pozyskaniem" tych części i prawdopodobnie nastąpi opóźnienie. 

Szok i niedowierzanie zapewne towarzyszą fanom iPhone'a 15 Pro Max, ale miejmy nadzieję, że efekt wynagrodzi niedotrzymanie daty premiery. 

Ciekawym faktem są również prognozy Apple, które zakładają, że iPhone 15 Pro Max będzie stanowić około 40% dostaw nowych iPhone'ów. Trzymamy kciuki, żeby się to udało.

 

Aparaty w iPhone 15 Pro Max

Aparaty w iPhone 15 Pro Max to zdecydowanie element, który warto omówić. Nie tylko ze względu na aferę, jaką wywołał w związku z opóźnieniem premiery, ale także ze względu na zaskakujące funkcje. Będzie miał:

  • podwójny system aparatów,
  • z trybem nocnym,
  • trybem portretowym,
  • 4K Dolby Vision HDR
  • 6x zoom.

Aparat iPhone 15 Pro Max ma szansę otrzymać peryskopowy teleobiektyw ze zmienną ogniskową, co znacząco poprawi jakość zdjęć.

Poza tym maksymalne zwiększenie możliwości zbliżania. Większość źródeł informuje o 6- krotnym zoomie, jednak znalazło się kilku śmiałków informujących o nawet 10- krotnym zoomie? Czy to prawda? Dopiero się przekonamy, ale pewne jest, że upgrade aparatów, wzniesie zdjęcia Apple na wyższy poziom. Warto dodać, że obecny dostępny zoom do zaledwie 3x.

 

Cena iPhone 15 Pro Max w Polsce

Cena iPhone 15 Pro Max w Polsce ma zaczynać się od 4999 złotych. [Optymistyczny wariant] Spodziewać się jednak możemy nieco wyższych kwot, jeśli decydujesz się na co najmniej 1TB pojemności. W Stanach Zjednoczonych cena tego potwora to 1299 USD, co w przeliczeniu na dzisiejszy kurs dolara, daje nam 5559 złotych. Jednak doliczając VAT, cło, inflację (oczywiście!), otrzymujemy okrąglutkie 10000 złotych. Ale spokojnie, to dopiero początek! 

Jest też opcja super hiper ekstra premium, a w skrócie: iPhone 15 Pro Max o pojemności 2TB. Cena tego ultra potwora prawdopodobnie wyniesie ponad 12 tysięcy złotych! Jeśli więc 2TB są Ci niezbędne, szykuj się na połowę października, a upolujesz największego dzika!

 

Etui do iPhone 15 Pro Max od poprzedniego modelu? AKTUALIZACJA

Etui zakupione dla poprzedniego modelu iPhone'a nie będzie kompatybilne z etui iPhone’a 15 Pro Max. Kształt, wymiary i układ przycisków w niewielkim stopniu się zmieni, co uniemożliwi założenie starego kejsa. Istnieją także plotki o umieszczeniu w obudowie większych baterii, co może wpłynąć na wymiary urządzenia.

Co już dziś wiemy?

Po pierwsze, że miejsce ułożenia bocznego przycisku minimalnie różni się w nowym i starszym modelu. Jest to przemieszczenie o zaledwie 1-2 milimetry, ale dopasowanie etui może się znacząco zmienić. 

Kolejny odmienny element to kształt portu ładowania w dolnej części telefonu. Wcześniejszy port lightning jest mniejszy niż dostępny w iPhone 15 Pro Max port USB-C. 

Trzecie miejsce to boczna rama z przyciskami głośności. Dotychczas były one dwa, obecnie zostały złączone w jedne, duży przycisk. Przez to kształt etui od iPhone 14 Pro Max znacząco będzie się różnił i uniemożliwi obsługę telefonu.

etui iphone 15 pro max aktualizacja
Źr.: Unbox Therapy youtube.com

Najważniejszymi informacjami są wymiary iPhone 15 Pro Max:

  • szerokość 76,66 mm, czyli mniej niż w 14-stce o 1 mm,
  • grubość 8,37 mm, czyli o 0,47 mm więcej, ale jest to niemal niezauważalne.

W każdym razie już dziś możesz kupić nowe, oryginalne etui Spigen do iPhone 15 Pro Max.

 

pixel