Darmowa dostawa od 88,00 PLN

Recenzja akcesoriów Spigen do Samsung Z Fold 4. Opinia o etui Thin Fit P i Slim Armor Pro oraz szkle Glas.tR EZ FIT

2022-11-23
Recenzja akcesoriów Spigen do Samsung Z Fold 4. Opinia o etui Thin Fit P i Slim Armor Pro oraz szkle Glas.tR EZ FIT

Składany Samsung Z Fold 4 jest bardzo drogi, więc jeśli ulegnie uszkodzeniu, koszty naprawy również będą wysokie. Wybierając ten telefon, postanowiłem przetestować akcesoria, wybrałem markę Spigen. Tym razem recenzji poddałem dwa rodzaje etui i szkło hartowane, które zostały wysoko ocenione przez wcześniejszych użytkowników, znalazłem o nich także wiele pochlebnych opinii na forach tematycznych.

Samsung Z Fold 4 to smartfon ze składanym wyświetlaczem, co w Stanach, Polsce, Japonii i wielu krajach jest zwykle rzadkością. Po zamknięciu może służyć jako telefon przekątnej 6,2 cala, a po otwarciu jako tablet o wielkości 7,6 cala. Jednak jest to dość drogi sprzęt i nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jeśli od razu nie wykupisz porządnego ubezpieczenia i usługi odszkodowania, koszt naprawy będzie wysoki, jeśli upuścisz go i uszkodzisz.

 

recenzja etui spigen z fold 4
Wypróbowałem etui Spigen Slim Armor Pro (po lewej) i Thin Fit P (po prawej)

 

Lekkie etui, które pomieści rysik S Pen: Opinia o Spigen Thin Fit Z Fold 4

Case Thin Fit P to etui, które łączy w sobie miękki materiał TPU i bardzo wytrzymały materiał poliwęglanowy. Dla mnie najważniejszą zaletą jest to, że istnieje część, w której można przechowywać rysik S Pen (sprzedawany oddzielnie). Ponieważ rysika nie można przechowywać w głównym korpusie Galaxy Z Fold 4, trzeba go nosić osobno, ale niesie to ogromne zgubienia, tym bardziej w moim przypadku. Dzięki temu pokrowcowi możesz nosić ze sobą rysik S Pen, aby zachować spokój ducha. Thin Fit do Z Fold 4 kupisz za 255 zł w oficjalnym sklepie Spigen.pl

 

recenzja thin fit samsung z fold 4
Część do przechowywania rysika S Pen po prawej stronie jest wydrążona

 

recenzja thin fit samsung z fold 4
Tył etui Thin Fit Z Fold 4 ma matowe wykończenie

 

recenzja thin fit samsung z fold 4
Miejsce na rysik S Pen

 

Tył etui Thin Fit Z Fold 4 ma matowe wykończenie, dzięki czemu jest przyjemny w dotyku i dobrze leży w dłoni. Obudowa jest stosunkowo lekka i waży 36,56 g, i nie czułem, aby waga całości znacząco wzrosła. Jednak gdy nie używasz rysika S Pen, miejsce do przechowywania zawadza o dłoń i jest trochę niewygodna, więc jeśli nie używasz rysika, kolejny case -Slim Armor Pro, który zostanie zrecenzowany, jako następny, wydaje się lepszy.

Krawędź obudowy została zaprojektowana tak, aby była o 0,5 mm wyższa niż wyświetlacz i 1,1 mm wyższa niż obiektyw aparatu, co chroni wyświetlacz główny i wyspę aparatów. Jednakże, gdy główny telefon jest zamknięty, część zawiasu jest odsłonięta, więc należy uważać, aby nie upuścić go i nie uszkodzić zawiasu. 

 

recenzja thin fit samsung z fold 4
Otwarte etui Thin Fit z Samsungiem Galaxy Z Fold 4

 

Test etui Slim Armor Pro do Z Fold 4: Wytrzymała obudowa, która chroni nawet część zawiasową

Etui Slim Armor Pro to case ochronny, który uzyskał standard MIL (MIL-STD-810G) ustanowiony przez Departament Obrony USA. Chroni tył, boki i zawiasy Galaxy Z Fold 4. Rewers wykonano z elastycznego tworzywa TPU, a elementy pokrywające boki i zawiasy z mocnego poliwęglanu, który jest odporny na uderzenia i zarysowania. Ma matową teksturę i jest przyjemny w dotyku, nie wyślizgnie się z dłoni. Slim Armor Pro do Z Fold 4 kupisz za 399 zł w oficjalnym sklepie Spigen.pl

 

recenzja slim armor pro samsung z fold 4
Ekran główny Z Fold 4 w etui Slim Armor Pro

 

recenzja slim armor pro samsung z fold 4
Tył Z Fold 4 w etui Slim Armor Pro

 

recenzja slim armor pro samsung z fold 4
Case Slim Armor Pro chroni boki i zawiasy

 

 

recenzja slim armor pro samsung z fold 4
Klawisz zasilania i klawisz głośności, służą również jako czytnik linii
papilarnych, są odsłonięte

 

Część etui Slim Armor Pro zabezpieczająca zawias, ma konstrukcję, która otwiera się na jedną stronę, a po otwarciu głównego korpusu zachodzi na pokrywę wyświetlacza. To element udoskonalony w porównaniu z poprzednią generacją, dzięki czemu nie ma problemu ze szczelnym zamknięciem telefonu i sprawnym otwieraniem. Nawet jeśli Samsung jest otwarty do połowy, można go ustawić pod dowolnym kątem, np. 120 stopni i bez problemu oglądać filmy.

 

recenzja slim armor pro samsung z fold 4

 

recenzja slim armor pro samsung z fold 4
Po uchyleniu telefonu części zabezpieczające zawias są ruchome, a po
całkowitym otwarciu case zachodzi na wyświetlacz na okładce.
recenzja slim armor pro samsung z fold 4
Wyświetlacz można ustawić w pozycji półotwartej nawet przy
założonym etui Slim Armor Pro

 

Krawędź etui Slim Armor Pro do Z Fold 4 została zaprojektowana tak, aby była o 0,5 mm wyższa niż wyświetlacz i 1,45 mm wyższa niż obiektyw aparatu, co chroni wyświetlacz główny i zewnętrzną kamerę.

 

recenzja slim armor pro samsung z fold 4
Dobrze chroni obiektyw aparatu

 

Samsung Galaxy Z Fold 4 można płynnie otwierać i zamykać nawet z założonym etui. Można z niego korzystać bez żadnego dyskomfortu, tak jak bez pokrowca. Jest cięższy od Thin Fit, ale również posiada certyfikat MIL, dlatego polecany jest osobom, które często korzystają z niego aktywnie na świeżym powietrzu. 

 

recenzja slim armor pro samsung z fold 4

 

Szkło Spigen Glas.tR EZ Fit do składanego Samsunga: Łatwa w aplikacji ochrona ekranu

Kiedy Galaxy Z Fold 4 jest zamknięty, główny wyświetlacz składa się do wewnątrz i można go chronić, ale wyświetlacz zewnętrzny jest odsłonięty, więc jeśli upadnie, pęknie. Dlatego warto zabezpieczyć go szkłem hartowanym, jak zwykły smartfon.

Szkło hartowane dedykowane Samsunowi Z Fold 4 ma twardość 9H lub wyższą i jest pokryte powłoką oleofobową, które utrudnia przywieranie brudu. Jeśli używany jest zestaw do aplikacji, można je łatwo i precyzyjnie nakleić bez konieczności kłopotliwego ustawiania. W mojej opinii jest to produkt bardzo łatwy w instalacji. Jest kompatybilny z etui Spigen, więc warto używać go jako zestawu. Spigen Glas.tR Ez Fit Z Fold 4 możesz kupić w oficjalnym sklepie Spigen.pl za 75 zł.

 

szkło do samsung z fold 4 spigen
Szkło Spigen EZ Fit nakleja się z łatwością

 

Podsumowanie recenzji akcesoriów Spigen do Samsung Z Fold 4

Wnioski, jakie wyciągnąłem po użytkowaniu dwóch rodzajów etui Spigen: Thin Fit Peni Slim Armor Pro oraz jednego szkła hartowanego są następujące: cieszę się, że mogę brać udział w tworzeniu recenzji tak dobrych produktów. Pierwsza ich zaleta, to naprawdę wysoka jakość wykonania, case'y dopracowane są w najmniejszym szczególe. Druga to wytrzymałość: zdarzyło mi się kilkakrotnie upuścić telefon i zarówno na etui, telefonie i szkle, nie pozostała najmniejsza ryska. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie są to produkty niezniszczalne, ale w mojej ocenie przetrwają naprawdę wiele. 
Do gustu przypadła mi także łatwość montażu szkła, czego nienawidzę robić. Zestaw montażowy bardzo ułatwia ten proces i ciężko zrobić to nieprawidłowo.

Podsumowując, oprócz braku zabezpieczenia zawiasu w etui Thin Fit, wszystko na plus.

 

Źródło: itmedia.co.jp

 

Polecane

pixel