Darmowa dostawa od 88,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Recenzja etui Spigen Tough Armor dla Galaxy S10: Wytrzymałe, funkcjonalne, niedrogie

2022-03-15
Recenzja etui Spigen Tough Armor dla Galaxy S10: Wytrzymałe, funkcjonalne, niedrogie
Spigen S10 Tough Armor to jeden z najlepszych pokrowców “od ciężkich zadań”, jakie znajdziemy dla Samsunga Galaxy S10.

Każdy wie, że Galaxy S10 to delikatny telefon. Nie to, żebyśmy zaprzeczali temu, iż jest on odporny na kurz/wodę zgodnie z certyfikacją IP68, czy też temu, że chroni go szkło Gorilla Glass 6. Nie zmienia to faktu, że nadal istnieje ryzyko pęknięcia lub roztrzaskania przedniej i tylnej części tego telefonu przy odpowiednio bolesnym upadku. Istnieje wiele etui, które zapewniają wystarczającą ochronę przed codziennym zużyciem, ale jeśli potrzebujecie czegoś bardziej wymagającego. Polecamy wam rozważyć produkt Spigen Tough Armor.

Tough Armor da się lubić

etui Spigen Tough Armor dla Galaxy S10

Solidne etui + wbudowana podpórka w pakiecie

Dla osób, które nie mają nic przeciwko dodaniu swojemu smartfonowi nieco objętości, ciężko o lepszy pokrowiec niż Spigen Tough Armor. Zapewnia on bowiem militarny poziom ochrony, ma wbudowaną podpórkę. Jest dostępny w kilku różnych kolorach, a do tego nie kosztuje zbyt wiele.

Zalety

  • Militarny poziom ochrony
  • Osłony przycisków niezakłócające użytkowania
  • Ładowanie bezprzewodowe nadal działa
  • Wbudowana podpórka

Wady

  • Nudny design
  • Niewystarczająco dużo kolorów do wyboru

Co nam się podoba w etui Spigen Tough Armor dla Galaxy S10?

Spigen Tough Armor S10

Jak zapewne można się spodziewać po nazwie Tough Armor, jest to naprawdę świetne etui, jeśli chodzi o ochronę naszego S10 przed potencjalnym uszkodzeniem. Tough Armor do Spigen ma klasyczną dwuwarstwową konstrukcję: S10 opiera się na elastycznej warstwie wykonanej z tworzywa TPU, podczas gdy twarda zewnętrzna plastikowa skorupa pomaga zamortyzować nadchodzący wstrząs i utrzymać obudowę na swoim miejscu. Wszystko to sprawia, że Tough Armor jest bardzo sztywny i bezpieczny – do tego stopnia, że posiada klasę wytrzymałości wojskowej (a dokładniej certyfikację MIL-STD 810G-51,6). Podobnie jak wiele innych etui Spigen, Tough Armor jest również wyposażony w sprawdzoną przez producenta technologię poduszki powietrznej, która pomaga absorbować wstrząsy przy szczególnie bolesnych upadkach. Przyciski S10 są pokryte gumową warstwą z tworzywa TPU. Ale mimo to nadal łatwo się je naciska, co oferuje tym samym zadowalające wrażenia dotykowe. Bardzo podoba nam się również tekstura pokrywająca przycisk Bixby. Dzięki niej łatwiej jest go zidentyfikować w porównaniu do klawisza regulacji głośności i przycisku mocy.

Case Spigen Tough Armor ochroni Galaxy S10 przed niemal wszystkim

spigen s10

Pomimo całej tej ochrony, jaką oferuje Tough Armor, pokrowiec nie wydaje się zbyt duży ani nieporęczny. Z pewnością jest nieco grubszy i cięższy niż modele takie jak Rugged Armor czy Neo Hybrid. W naszych testach nigdy nie stwierdziliśmy, że jest to etui utrudniające użytkowanie. Jako ktoś, kto zasadniczo nie lubi dużych etui. Byłem mile zaskoczony tym, jak mało niepokoił mnie rozmiar tego konkretnego produktu. Jak już pewnie zauważyliście, czeka tu też na nas nóżka z tyłu obudowy. Otwiera się ona tylko w jednej pozycji, ale bez problemu utrzymuje S10 w oparciu. I jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, które możemy zabrać ze sobą wszędzie. Jeśli ktoś korzysta z bezprzewodowego ładowania w Galaxy S10, wiedzcie, że nadal działa ono nawet z założonym etui Tough Armor. Obejmuje to zarówno ładowanie S10 za pomocą ładowarki bezprzewodowej, jak i korzystanie z funkcji Wireless PowerShare.

Co nam się nie podoba w etui Spigen Tough Armor dla Galaxy S10?

spigen s10

Spigen zadbał o niemal każdy szczegół w modelu Tough Armor, z wyjątkiem wyglądu. Zewnętrzna warstwa z tworzywa sztucznego jest gładką płytą wykonaną tak na dobrą sprawę z nie wiadomo czego, a biorąc pod uwagę atrakcyjność urządzenia S10. Korzystanie z etui, która wygląda równie nudno, jak Tough Armor, jest pewnego rodzaju sprzecznością. Podobnie fajnie byłoby móc zobaczyć w przyszłości więcej kolorów w ofercie Spigen dla tego produktu. Na ten moment mamy cztery opcje do wyboru. Ale jedyną, która naprawdę się wyróżnia, jest różowo-złota Rose Gold. Brąz. Czerń i szary grafit w sumie też są niczego sobie. Niemniej wszystkie one są neutralne, przewidywalne i mało ciekawe wizualnie.

Czy warto kupić etui Spigen Tough Armor dla Galaxy S10?

Pomijając mało atrakcyjny design, Spigen Tough Armor to naprawdę fantastyczny pokrowiec. Jest wytrzymały niczym czołg. Oferuje jedno z najlepszych zabezpieczeń, jakie można znaleźć w tym przedziale cenowym. A dzięki podstawce z tyłu w mgnieniu oka zamieni także naszego S10 w mini kino. Najlepsze w tym wszystkim jest jednak to, że Tough Armor osiąga to wszystko bez sprawiania, że S10 wygląda jak nadmiernie duże wgniecenie w naszym portfelu. Nasza ocena: 4.5 / 5 Jeśli masz z natury śliskie palce lub cenisz sobie etui, które oferują więcej funkcjonalności niż stylu, Spigen Tough Armor to dobry wybór.

Źródło: androidcentral.com

Polecane

pixel