Darmowa dostawa od 88,00 PLN

Czy warto kupić oryginalne etui do iPhone 15 Pro?

2023-09-21
Czy warto kupić oryginalne etui do iPhone 15 Pro?

Pierwsze miejsce do zakupu etui iPhone 15 Pro, jakie nasuwa się na myśl, to oficjalny sklep Apple. Kupisz w nim zaledwie 3 modele oryginalnych pokrowców, pozostałe produkty z logiem nadgryzionego jabłka to produkty zupełnie innej marki. Czy uda Ci się coś wybrać z tej oferty? Odpowiedź nie jest tak oczywista, jak mogłoby się to wydawać. Oryginalne etui marki Apple mają swoje zalety, ale też wady, o czym napiszę w tym artykule. A o tym, czy warto kupić oryginalny case, zdecydujesz sam.

 

Czy opłaca się kupować oryginalne etui Apple do iPhone 15 Pro?

I opłaca, i nie opłaca. Wszystko zależy od tego, jak bardzo kochasz markę Apple. Psychofani zobaczą wyłącznie zalety, a hejterzy będą hejtować bez względu na argumenty. Dlatego postanowiłam obalić dziś kilka mitów krążących wokół oryginalnych etui do iPhone 15 Pro, siadając wygodnie w racjonalnym środku między zagorzałymi zwolennikami a przeciwnikami.

Mit 1: Oryginalne etui na iPhone to zawsze najlepszy wybór

Niestety nie zawsze oryginalne etui na iPhone jest najlepszym wyborem. Mimo opinii, mówiących, że producent telefonów najlepiej wie, jakiej ochrony urządzenie potrzebuje, nie jest to prawda. Firma Apple specjalizuje się w produkcji urządzeń elektronicznych, a nie akcesoriów. Pokrowce zostały włączone do oferty, jako produkty komplementarne, ale nie są one podstawą działalności. 

 

oryginalne etui iphone 15 pro
Źr.: apple.com

 

Mówiąc, że coś jest najlepsze, mamy na myśli: najwyższy poziom ochrony, najdłuższy czas użyteczności oraz wytrzymałości na działanie czynników zewnętrznych. Chociażby na przykładzie sytuacji z oryginalnymi silikonowymi etui do poprzedniego modelu iPhone, w której użytkownicy masowo zgłaszali wady tych produktów, możemy stwierdzić, że Apple nie jest najlepszy w tworzeniu akcesoriów. 

Kolejny fakt to sprzedaż etui innych marek w oficjalnym sklepie Apple. Podjęcie współpracy z marką, która od lat tworzy case'y, pokazuje, że marka z Cupertino nie czuje się silna w tym obszarze.

Mit 2: Oryginalne etui Apple nie żółknie

Jak każde przezroczysty case, tak i oryginalne etui do iPhone 15 Pro z czasem żółknie. Dlatego, że wykonane jest z dokładnie takich samych materiałów, jak większość dostępnych na rynku pokrowców klasy premium. Apple stwierdza, że wytworzone jest z Poliwęglanu (PU) i elastycznych materiałów, czym jak łatwo się domyślić jest TPU. Dokładnie z tych samych tworzyw wykonano przezroczyste etui marki Spigen.

Okres utrzymania jasnej barwy każdego przezroczystego etui do iPhone 15 Pro z PU i TPU zależy od sposobu użytkowania, dbania o czystość akcesorium i niewystawianie go nadmiernie na działanie promieni UV.

Mit 3: Oryginalne etui iPhone są najdroższe

 

oryginalne etui iphone 15 pro

 

Dla zwykłego śmiertelnika oryginalne etui Apple mogą wydawać się drogie. Jednak dla fana tej marki, który kupuje telefon za 9-10 tysięcy złotych, nie jest to majątek. Średnio 50 USD, czyli około 216 zł to nie najwyższa cena za etui do iPhone. Za ten produkt możesz zapłacić, 300 (Rimowa), 500 (Prada), a nawet 1200 zł (Element Case), jeśli potrzebujesz pancernej ochrony.

Mit 4: Oryginalne etui do iPhone 15 Pro to produkt Apple

Prawdopodobnie duża część klientów oficjalnego sklepu Apple przeoczy fakt, że z oferty etui do iPhone 15 Pro zaledwie trzy to oryginalne produkty. Pozostałe to kejsy marki Otterbox. Zatem nie wszystkie produkty uważane za oryginalne takimi są. W oficjalnym sklepie brandu znajdziesz etui innej firmy.

Czy warto wybrać oryginalny case iPhone?

Jeśli zastanawiasz się, czy kupowanie oryginalnego case'a do iPhone jest koniecznością, to bądź spokojny - nie jest. Jest jedną z możliwości, ale nie jest jedyną drogą zabezpieczenia telefonu. W porównaniu z innymi markami nie oferuje aż tak wysokiego poziomu ochrony, ale każdy produkt Apple ma logo nadgryzionego jabłka. Niepodważalnym atutem jest także bardzo prosty design, świetnie się prezentują, ale inni producenci specjalizujący się w wytwarzaniu etui poszli o krok dalej. Powielili wzór dodając zabezpieczenia w postaci technologii Air Cushion oraz innych wzmocnień. 

Ostateczny wybór zależy wyłącznie od Ciebie. My tylko obalamy mity.

pixel