Darmowa dostawa od 88,00 PLN

Recenzja wszystkich etui Spigen do iPhone X, iPhone XS oraz iPhone 8

2022-04-14
Recenzja wszystkich etui Spigen do iPhone X, iPhone XS oraz iPhone 8

Przygotowaliśmy kompletną listę wszystkich pokrowców Spigen iPhone XS, jakie kiedykolwiek poddaliśmy przeglądowi na łamach naszego portalu. Dodatkowo przedstawione zostaną nasze własne propozycje najlepszych etui Spigen iPhone 8 do codziennego użytku, jak również przezroczystych, cienkich i twardych. Na koniec dołożymy porównanie jakości produktu na tle podobnych pokrowców, dlatego zostańcie z nami do samego końca!

W TYM ARTYKULE ZNAJDUJE SIĘ RANKING WSZYSTKICH ETUI SPIGEN X, JAKIE KIEDYKOLWIEK OCENIALIŚMY!spigen iPhone X


Nie jesteśmy z tych, którzy mieliby czelność recenzować produkty bez okazji ich wcześniejszego użytkowania. Możecie mieć więc pewność, że każde etui, które zostało wymienione poniżej, przebywało z nami dni, a czasem nawet tygodnie. Nawet jeśli nie byliśmy jego wielkimi fanami i nie do końca szło ono w parze z naszą osobowością. Recenzją pokrowców zajmujemy się już od ładnych paru lat i naprawdę interesującym było móc obserwować, jak produkt ten zmienia się - lub nie – na przestrzeni lat. To samo tyczy się tego, jak dobrze próbę czasu znoszą materiały, z których te akcesoria są wykonane. Etui Spigen Hybrid na powyższym obrazku to produkt sprzed dwóch lat. Jak widać, przezroczyste tworzywo TPU wygląda dość mało fantazyjnie. Razem z tą nową serią etui, Spigen zaczął zawierać instrukcje dotyczące tego, jak utrzymać TPU czystym i przezroczystym za pomocą chusteczek nasączonych alkoholem! Naszym zdaniem jest to swojego rodzaju postęp i otwarcie faworyzujemy firmy, których rozwój jest zauważalny przez lata.


Dla wszystkich tych, których goni czas, oto skrótowiec z dzisiejszego artykułu.
Najlepsze twarde etui: SPIGEN TOUGH ARMOR
Najlepsze etui do codziennego użytku: SPIGEN NEO HYBRID
Najlepsze przezroczyste etui: SPIGEN NEO HYBRID CRYSTAL
Najlepsze cienkie etui: SPIGEN LIQUID AIR 


Dla wszystkich pozostałych, pora wgryźć się w szczegóły...


ETUI SPIGEN iPhone XS CODZIENNEGO UŻYTKU

Jeśli chcesz mieć etui, którego możesz używać każdego dnia, wypróbuj Spigen iPhone 8 Neo Hybrid i Neo Hybrid Herringbone dla iPhone’a 8. Mówimy tu konkretnie o telefonie iPhone 8, ponieważ istnieje różnica między wersją iPhone 8 a wersją iPhone X dla pokrowca Spigen Neo Hybrid Herringbone.

SPIGEN NEO HYBRID SERIES

Spigen iPhone X

Spigen Neo Hybrid dla iPhone X ZALETY: Smukły, lekki, dobrze leży w dłoni
WADY: Nie tak wytrzymały jak inne etui
Spigen iPhone X

Spigen Neo Hybrid Herringbone iPhone 8 ZALETY: Smukły, lekki, dobrze leży w dłoni
WADY:Nie tak wytrzymały jak inne etui; trzeba zwrócić uwagę na nazwę, żeby NIE kupić przypadkiem zwykłego etui Neo Hybrid


Zwykły Spigen iPhone 8 Neo Hybrid ma mniej miękkiej, powlekanej ramy z poliwęglanu, przez co nie radzi sobie tak dobrze z wyzwaniami dnia codziennego. Dla odmiany, dodatkowy element w wersji Spigen Neo Hybrid Herringbone sprawia, że etui leży w dłoni niezwykle dobrze. Należy również zauważyć, że niektóre kolory nie mają powłoki z miękkiej gumy na poliwęglanie, dlatego należy upewnić się w dziale obsługi klienta Spigen, że otrzymaliśmy właściwy pokrowiec. Nie mamy również żadnych problemów z dostępem do naszego iPhone 8 w Spigen Neo Hybrid. Czuje się na tyle komfortowo w Neo Hybrid, że nie mamy nic przeciwko temu, aby nasz iPhone przypadkowo nam upadł. Etui z serii Spigen Neo Hybrid są klasyfikowane posiadają wojskowy certyfikat poświadczający ich solidną ochronę przed upadki, mimo że na etui nie znajdziemy ani słowa o standardzie Mil-STD 810g.

SPIGEN HYBRID ARMOR

Spigen iPhone X

Spigen iPhone X Hybrid Armor

ZALETY: Dużo tekstury na etui, dobrze leży w dłoni WADY: Grubsze od przeciętnego etui Spigen, niektóre kolory nie sprawdzają się zbyt dobrze w praktyce Póki co Spigen Hybrid Armor istnieje tylko dla iPhone X i nie dla iPhone 8. Mimo to, jego wersja na iPhone 7 była przez jakiś czas jednym z naszych ulubionych pokrowców. Spigen zaktualizował model Hybrid Armor pod kątem iPhone X. Początkowo nie podobało nam się większość wersji na iPhone X, ale zdążyliśmy zmienić po drodze zdanie.
Pokrowiec Spigen Hybrid jest nieco inny niż przeciętny produkt Spigen, ponieważ posiada wiele różnych tekstur. Narożniki tworzywa TPU są zakreskowane, co pomaga lepiej trzymać je w dłoni.
Dolna część obudowy ma również dłuższe wcięcia, które pomagają przy podnoszeniu etui z płaskich powierzchni, podczas gdy tył jest wybrzuszony, co zmniejsza ryzyko zarysowania. Tylna część pokrowca nachodzi dodatkowo na prawą flankę, czyli miejsce, w którym znajdują się nasze palce podczas korzystania z iPhone X. Jest to kolejny plus pod względem tekstury zastosowanej w tym modelu.
Bardziej spodobały nam się futerały Spigen Neo Hybrid i Spigen Hybrid Armor niż Spigen Rugged Armor, a wszystko za sprawą grubszej warstwy tworzywa TPU. Etui te są takie same dla iPhone 7 i iPhone 8. Przy iPhone X natomiast, Spigen zachował ten sam akcent z włókna węglowego z tyłu obudowy.
Wysoko zawieszone oko aparatu w iPhone X wygląda naprawdę niezręcznie na tyle Spigen Rugged Armor. Nie jesteśmy jednak pewni, co właściwie można by z tym fantem zrobić, ponieważ inne firmy rozszerzyły akcent, aby pokrywał się z wysokim obiektywem, tyle że efekt takiego zabiegu jest w najlepszym wypadku komiczny. Warto też zwrócić uwagę, że TPU w etui Spigen Rugged Armor ma lepszą teksturę niż to, jakie znajdziemy w Spigen Liquid Air w odsłonie matowej czerni.


PRZEZROCZYSTE ETUI SPIGEN iPhone 8

Naszym numerem jeden ponownie jest przezroczysty Spigen iPhone 8 Neo Hybrid, ponieważ miękki gumowany poliwęglanowy zderzak poprawia obsługę naszego iPhone. Jeśli jednak potrzebujesz całkowicie przezroczystego etui, warto by rozważyć wariant Spigen Crystal Shell.
Spigen prawdopodobnie ma najbardziej mylącą konwencję nazewnictwa dla swoich pokrowców. Szukając przezroczystego etui dla Twojego smartfonu, istnieje spora szansa, że przytłoczy Cię nieskończona lista możliwych produktów do wyboru.
W kategorii przezroczystych etui na telefon dostępne są: Spigen Crystal Hybrid, Spigen Crystal Hybrid Glitter, Spigen Neo Hybrid Crystal, Spigen Ultra Hybrid, Spigen Ultra Hybrid S, Spigen Crystal Shell i Spigen Rugged Crystal. Za każdym razem, gdy na końcu produktu znajduje się literka "S", oznacza to, że etui posiada nóżkę służącą jako podstawka.

CASE SPIGEN CRYSTAL SHELL

Spigen iPhone 7

ZALETY: Tył wykonany z poliwęglanu poprawia ochronę przed upadkiem, duże krawędzie
WADY: Szerszy od innych etui Spigen

SPIGEN NEO HYBRID CRYSTAL

Spigen iPhone X

ZALETY: Poliwęglanowa rama poprawia obsługę telefonu
WADY: Nie w pełni przezroczyste etui z powodu obramowania
Z tej grupy przezroczystych etui, kolejnym czynnikiem różnicującym byłby fakt, że Spigen Crystal Shell i Spigen Rugged Crystal posiadają dodatkową ochronę na rogach obudowy. Jedyną różnicą między tymi dwoma etui jest to, że Spigen Crystal Shell z powrotem stawia na poliwęglan, podczas gdy Spigen Rugged Crystal – na tworzywo TPU.
Oba przypadki mają bardzo duże krawędzie, które pomagają w obsłudze iPhone'ów. Wolimy Spigen Crystal Shell ze względu na sztywność, jaką zapewnia ta obudowa. W przypadku pierwszych upadków, im sztywniejsza obudowa, tym mniejsza szansa na to, że iPhone wyślizgnie się z pokrowca i dojdzie do rozbicia szyby ekranu.
Następną grupą jest w zasadzie wszystko, co ma w swojej nazwie angielskie słowo „hybrid”. Dwa z trzech hybrydowych pokrowców to kombinacje tworzyw PC/TPU. Tyle że nomenklatura dla tych etui staje się jeszcze bardziej zagmatwana. Jak wspomnieliśmy wcześniej, wszystko z literką "S" ma podstawkę. Niby OK, ale dlaczego w takim razie Spigen Crystal Hybrid to nic innego jak Spigen Neo Hybrid Crystal z podpórką? Troszkę mało w tym wszystkim logiki jak na nasz gust.


TWARDE ETUI NA TELEFON

spigen iPhone X

SPIGEN iPhone 8 TOUGH ARMOR

ZALETY: Oferuje największą ochronę ze wszystkich etui Spigen, przyciski są łatwe w użyciu, posiada nóżkę (podpórkę)
WADY: Większa ochrona oznacza, siłą rzeczy, większą objętość
Istnieje tylko jeden twardy pokrowiec w ofercie Spigena i jest nim właśnie Spigen Tough Armor. Tak naprawdę jedynym powodem, dla którego mówimy, że Spigen iPhone 8 Tough Armor jest najmocniejszym i najbardziej wytrzymałym etui od Spigen, jest to, że jest on fizycznie bardziej potężny od pozostałych „kejsów”. Jest jeszcze inne etui o nazwie Spigen Slim Armor, ale już sama jego nazwa mówi, że nie jest on tak gruby jak Tough Armor.
Nie będzie to pierwszy raz, kiedy zostawiamy tego typu sugestię, ale jeśli nie wiesz, jakie etui wybrać, postaw na Tough Armor. 35 amerykańskich dolarów w przeliczeniu to naprawdę nie jest wygórowana kwota, jeśliby wziąć pod uwagę, że dostajemy w zamian spokojny sen wynikający z posiadania wysokiej jakości produktu, który ochroni naszego iPhone'a przed większością nieprzewidzianych zdarzeń. Należy jednak mieć w tym wszystkim na uwadze, że wersja iPhone 7 jest nieco inna. Spigen próbował dodać głośniki do obudowy, ale firma odeszła od tego pomysłu w iPhone X i iPhone 8. Spigen Tough Armor jest teraz wyposażony w nóżkę wbudowaną w wersję dla iPhone X, a jeśli chcesz korzystać z tej funkcji na iPhone 8, upewnij się, że kupujesz Tough Armor 2 (raz jeszcze - jakże tajemnicze są te wszystkie modele i ich nazwy). Dostęp do iPhone'a w Spigen Tough Armor jest przyzwoity i podobnie jak wszystkie ciemniejsze etui od Spigen, miękka gumowa powłoka radzi sobie lepiej niż jaśniejsze kolory.


Spigen iPhone X

Spigen Tough Armor jest jednym z tych etui, które wydają się być cały czas kopiowane przez konkurencję. Istnieje podobna wersja marki Snugg, która ma takie same właściwości budowy, a nawet i miękką gumową powłokę na poliwęglanowej części. Różnica jest taka, że pokrowiec Snugg kosztuje około 15 USD, podczas gdy Spigen Tough Armor to koszt rzędu 35 USD. Postanowiliśmy porównać te trzy etui, aby sprawdzić, czy dodatkowe 20 dolarów będzie inwestycją wartą świeczki. Aby pójść o krok dalej, uwzględniliśmy etui Cocamii o wartości 8 USD, która ma takie same właściwości budowy jak Spigen Tough Armor.


Spigen iPhone X

Etui SNUGG

Spigen iPhone XS


Etui COCAMII

Najbardziej zauważalną różnicą jest jakość tworzywa TPU. TPU w etui Snugg pokazuje zużycie znacznie szybciej niż w Tough Armor. W rzeczywistości, przesuwanie palcem po Snuggu pozostawia ślady, zaś Spigen o wiele lepiej radzi sobie z maskowaniem odcisków palców. Obudowa Cocamii to z kolei case niewiarygodnie podatny na zarysowania.
Wnętrze TPU w tych trzech etui również jest całkiem inne. TPU Spigena nie wygląda na brudne. Pozostałe dwa produkty to natomiast brud w czystej postaci. Wiązania tworzywa TPU w pokrowcu Spigen są mocniejsze, jako że ledwo widać szwy, o czym nie możemy powiedzieć raz jeszcze w przypadku dwóch pozostałych produktów. Poliwęglan we wszystkich trzech produktach jest dość podobny pod względem grubości. Jedyną różnicą, którą zauważyliśmy, jest to, że grzbiet Spigen Tough Armor ma powłokę bazującą na większych kawałku tego tworzywa. Dodatkowym bonusem jest to, że etui Cocamii posiada niesamowitą, na wpół rozdartą nalepkę z tyłu swojego poliwęglanu. Jeśli chodzi o ogólną ochronę, nie wyobrażamy sobie, by któryś z tych pokrowców był gorszy niż Spigen Tough Armor. Tak właściwie to czulibyśmy równie spokojnie upuszczając iPhone'a z wysokości 1,2m mając na sobie etui Cocomii o wartości 8 USD. Biorąc to wszystko pod uwagę, czy nadal wydalibyśmy dodatkowe 20 dolarów, aby wejść w posiadanie etui Spigen Tough Armor? Odpowiedź brzmi: tak, bez momentu zawahania! Trzeba bowiem spojrzeć na to od takiej strony, że za dodatkowe 20 USD otrzymujemy produkt, który wygląda lepiej i będzie się lepiej znosił zużycie z czasem. Lepsze tworzywo TPU na Tough Armorze poradzi sobie lepiej niż tańsze TPU, co oznacza, że będzie mniej szans na to, że znajdziemy się z naszym iPhonem o wartości tysiąca dolarów w salonie napraw.

CIENKIE ETUI SPIGEN iPhone 8

Nasi faworyci w przypadku cienkich etui to Spigen iPhone 8 Liquid Air, a następnie Spigen Thin Fit i Spigen Liquid Crystal.

SPIGEN LIQUID AIR

ZALETY: Cienki, prosty, osłona z tworzywa TPU WADY: Nie leży w dłoni tak dobrze jak przezroczyste etui z tworzywa TPU

SPIGEN THIN FIT

ZALETY: Ultra cienki, możliwość zamontowania magnesu na etui WADY: Nie zapewni iPhone’owi szczególnie dobrej ochrony

SPIGEN LIQUID CRYSTAL

ZALETY: Dobrze leży w dłoni WADY: Zostawia na powierzchni dużą ilość odcisków palców Osobiście podoba nam się case Spigen Liquid Air, choć nie radzi sobie tak dobrze jak inne cienkie etui z TPU. TPU jest tu bardziej miękkie niż w innych pokrowcach. Na próżno też szukać tu ekstremalnego efektu przezroczystych obudów TPU, takich jak Spigen iPhone 8 Liquid Crystal. Technicznie rzecz ujmując, Spigen Rugged Armor zaliczałby się do tej kategorii, podobnie jak inne produkty o podobnej wielkości. Jeśli chodzi o model Spigen Thin Fit, jeśli to idealne rozwiązane dla wszystkich, którzy myślą o montażu magnetycznym tego „kejsa” w swoim samochodzie, Jest to niezastąpiona obudowa z poliwęglanu, która nie oferuje iPhone'owi X specjalnej ochrony. Jeśli jednak jesteś ostrożny ze swoim urządzeniem, Spigen Thin Fit może być wszystkim, czego potrzebujesz. Jeśli natomiast potrzebujesz czegoś nieco bardziej błyskotliwego, ale nie chcesz etui wielkości Casemate, rozważ linię produktów Spigen Liquid Crystal. Osobiście nie lubimy mieć wzorków i innych dodatków na iPhonie. Ale jeśli ktoś nie ma nic przeciwko, Spigen Liquid Crystal z pewnością nada iPhone’owi odrobinę osobowości. Tym, co wyróżnia przezroczyste etui Spigen Liquid Crystal, jest obsługa telefonu oferowana przez przezroczyste tworzywo TPU, która sprawi że nasz iPhone będzie miał mniej szans na wyślizgnięcie się nam z ręki. Ponadto, dla tego modelu warto trzymać się z dala od matowych czerni, które są równie śliskie jak wilgotna kostka mydła. Na koniec mamy czarno-matowe etui z serii Liquid Crystals, który radzi sobie w tej kwestii jeszcze gorzej. Źródło: mobilereviews-eh.ca

Polecane

pixel