Darmowa dostawa od 88,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Recenzja etui Spigen Tough Armor przy użyciu Galaxy Note 20 Ultra 5G

2022-04-22
Recenzja etui Spigen Tough Armor przy użyciu Galaxy Note 20 Ultra 5G

Etui Tough Armor Spigen Note 20 Ultra to solidny i elegancki case, zapewniający dobrą ochronę Twojego smartfonu.

Opinia o etui Spigen Note 20 Ultra Tough Armor

Ponieważ miałem dziś trochę wolnego czasu, chciałem zrecenzować produkt, który nie jest zwykle szczegółowo opisywany: etui na telefon. Codziennie nosimy przy sobie smartfony i często są one drogim zakupem. Fakt, że są one wykonane ze szkła sprawia, że są bardzo podatne na upadki, dlatego uzasadniony jest zakup dobrej ochrony.

Dziś, oprócz Spigen Neo Hybrid dla Huawei P30 Pro, recenzuję również białą wersję Spigen Tough Armor dla Samsunga Galaxy Note 20 Ultra 5G.

Dla moich poprzednich telefonów, często miałem etui Otterbox, ponieważ mam z nimi bardzo dobre doświadczenia. Jednak od kwietnia 2020 roku, przerzuciłem się na case Spigen.

Osobiście uważam, że Spigen wygląda bardziej elegancko niż Otterbox. Dodatkowo sprawia, że telefon jest mniej nieporęczny. I wreszcie, mam dobre doświadczenia ze Spigen jako ochrona moich telefonów.

Spigen ma kilka etui dla Note 20 Ultra, z których wybrałem Tough Armor jako zamiennik oryginalnego Samsung Galaxy Note 20 Ultra Clear View Book Case. Ten uległ uszkodzeniu podczas upadku i nie pasował już dobrze do urządzenia, więc nie ufałam jej na tyle, by chronić urządzenie po raz drugi.

Case Spigen Tough Armor do Note 20 - Unboxing

Etui dostarczane jest w minimalistycznym kartonowym pudełku bez okienka podglądowego. To, co mi osobiście bardzo się przydało, to zakładka (na zdjęciu czarna), dzięki której można łatwo otworzyć pudełko. Case był schludnie zapakowany w plastikową torbę i z łatwością się z niej wysunął. Co więcej, była tam krótka "instrukcja instalacji" i wyjaśnienie, jak można umieścić stand z powrotem na miejscu, gdyby niespodziewanie się odczepił. Moim zdaniem nie ma potrzeby się nad tym rozwodzić.

spigen note 20 ultra 5g


spigen note 20 ultra


spigen samsung note 20 ultra


spigen samsung Note 20 ultra


Etui Spigen do Samsunga Note 20 Ultra - pierwsze wrażenie

Etui Spigen Tough Armor Note 20 Ultra jest w czterech kolorach, a mianowicie czarny, szary, biały i brązowy. Case składa się z dwóch części. Czarna część wykonana jest z poliuretanu termoplastycznego (więcej o: Czym jest TPU?), wewnątrz znajduje się żółta pianka. Biała powłoka wokół niego jest wykonana z twardszego poliwęglanu i może być usunięta w razie potrzeby, na przykład w celu wymiany podstawki.

Oczywiście, ocena designu zależy od gustu, a ja osobiście uważam, że ta obudowa jest piękna. Jest to również powód, dla którego go kupiłem. Uparłem się na wersję białą ze względu na kontrast i wygląd, choć zastanawiam się, jak długo biel pozostanie czysta, biorąc pod uwagę tłuszcze, kwasy, pot i brud z moich rąk.

Wbudowana podstawka jest wystarczająco stabilna, aby oprzeć na niej urządzenie. Urządzenie stoi nawet stabilniej niż myślałem. Stand może być, jak widać na zdjęciach, używany w obu trybach krajobrazu. W jedną stronę stoi nieco bardziej wyprostowany niż w drugą. W trybie portretowym urządzenie nie pozostaje w pionie, ale nie do tego jest przeznaczone.

Obudowa ma około 13 mm grubości, 83 mm szerokości i 170 mm wysokości. Dzięki temu telefon jest nieco większy niż w rzeczywistości (według specyfikacji Samsunga Note 20 Ultra ma 8,1 mm grubości, 77,2 mm szerokości i 164,8 mm wysokości). Oryginalna obudowa Samsunga ma około 12,5 mm grubości, 81 mm szerokości i 167 mm wysokości, co sprawia, że etui Spigen jest tylko trochę większe.

Na obudowie widnieje również napis "Aliquid tibi vis", co w wolnym tłumaczeniu z łaciny oznacza "Wszystko, czego pragniesz" lub po angielsku "Anything you want". Motto firmy Spigen brzmi: "Coś, czego pragniesz".

spigen Note 20 Ultra tough armor


Spigen note 20 ultra


tough armor note 20 ultra


etui spigen

Samsung Note 20 Ultra w ochronnym etui Spigen Tough Armor

Umieszczenie urządzenia w etui jest proste. Najpierw dobrze wyczyściłem urządzenie. Następnie umieściłem je zgodnie z opisem, w lewym górnym rogu, potem w prawym górnym, lewym dolnym i prawym dolnym.

Dolna strona weszła nieco trudniej, ale nie trzeba było wiele wysiłku, aby umieścić ją starannie. Gdyby to było zbyt łatwe i szybkie, martwiłbym się, że telefon "wypadnie" przy upadku.

Etui Spigen dobrze leży w dłoni i nie odnoszę wrażenia, że wypadnie mi z rąk, mam wystarczającą przyczepność. Przyciski są łatwe do odnalezienia za pomocą dotyku, a port USB-C i rysik S Pen na spodzie smartfonu Samsung Note 20 Ultra pozostają łatwo dostępne.

Na przyciskach głośności, jest + i -, ale nie czuję ich. Przejście między nimi jest jednak łatwo wyczuwalne, więc nie spodziewam się, że wcisnę niewłaściwy. Zasilanie ma również wyraźnie wyczuwalne grzbiety, dzięki czemu można je łatwo zidentyfikować.

Etui Spigen Tough Armor jest solidne i miłe w dotyku, a dopasowanie wydaje się idealne. Case wszędzie dobrze przylega. Jak wspomniałem, rysik S Pen jest łatwo dostępny i można go wyjąć z urządzenia przez wycięcie na spodzie obudowy. To, że jest "wgniecenie" w obudowie nie jest dla mnie niepokojące. Ponadto bardzo praktyczne jest to, że wyspa aparatu, którą żartobliwie nazywam "guzem", jest świetnie zabezpieczona.

To czego mi brakuje, ale gdzieś to jest też bardzo logiczne, to wysunięte krawędzie ponad powierzchnię ekranu. Jeśli telefon upadnie na krawędź, szybka nie jest chroniona. To dość spory mankament, ponieważ ekran jest lekko zakrzywiony. Aby zachować dostęp do zakrzywionych krawędzi, prawdopodobnie poczyniono ustępstwo, aby zminimalizować gumową krawędź ochronną. W efekcie krawędzie etui są około pół milimetra "poniżej" powierzchni ekranu.

Nie używam szkła ani folii ochronnej tym telefonie. Dlatego nie mogę powiedzieć na pewno, czy to etui ma negatywny wpływ na dopasowanie ochraniaczy ekranu. Zarówno na dole, jak i na górze, etui zachodzi o milimetr na "podbródek" i górę urządzenia.

spigen note 20 ultra


spigen note 20 ultra


spigen galaxy note 20 ultra

Wnioski z użytkowania białego etui Spigen Tough Armor

Spigen Tough Armor (białe) do Samsung Galaxy Note 20 Ultra to solidne i eleganckie etui, zapewniające dobrą ochronę smartfona. Case jest mniej nieporęczne niż Otterbox, ale nadal oferuje wystarczającą ochronę na większości frontów.

Zalety:
- Stosunek ceny do jakości
- Solidne wykonanie
- Wystarczająca ochrona dla wysepki aparatów
- Łatwo dostępny rysik S Pen
- Wbudowana podstawka

Wady:
- Krawędzie ekranu słabiej chronione
- Brak klapki chroniącej ekran

Źródło: tweakers.net

Polecane

pixel