Darmowa dostawa od 88,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nowy iPhone 5 ma trafić do sprzedaży 21.09!

2022-03-14
Fani Apple na całym świecie mają powody ku radości! Wielkimi krokami nadciąga bowiem premiera nowego iPhone 5. Ciężko powiedzieć, czy to kwestia miesięcy, tygodni, a może nawet i dni, kiedy to cudo trafi na sklepowe półki. Dokładna data nie jest jeszcze na dzień dzisiejszy znana, ale komputerowcy na całym świecie dwoją się troją, by trzymać rękę na pulsie i broń Boże nie przegapić choćby najmniejszej nowinki w tej sprawie. Również i my w Spigen nie pozostajemy bierni i staramy się na bieżąco informować Was o wszelkich postępach. Nieważne, że jest lato i moglibyśmy tak na dobrą sprawę pluskać się w wodzie i wygrzewać na plaży dla nowego Spigen iPhone 5 jesteśmy skłonni do poświęceń, dlatego siedzimy w domach pod kluczem i wertujemy wszystkie możliwe fora i portale, który mogłyby uchylić przed nami choćby najmniejszego rąbka tajemnicy. Po kilku takich mozolnych dniach, jesteśmy gotowi przedstawić Wam możliwie jak najbardziej aktualne informacje dotyczące funkcji oraz daty premiery nowego podopiecznego spod logo Jabłka. Miłej lektury!

DATA PREMIERY iPhone 5

Jeśli by wierzyć plotkom, a dokładniej portalowi Macrumors, data premiery dla nowego iPhone to 21 września. Również iLounge zdaje się rozpocząć swoje wysyłki w połowie września, tak więc wszystko wskazuje na to, że wszystkim Apple-maniakom nie pozostało zbyt wiele wyczekiwania. A tym, dla których wrzesień brzmi jak daleka przyszłość nie martwcie się! Według portalu The Verge, zarówno iPhone 5 jak i mini iPad, zostaną odkryte już 12 września na targach elektroniki, a więc aż 9 dni przed przypuszczaną datą premiery.

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY iPhone 5

Wiele mówiło się o zmianach w wyglądzie zewnętrznym nowego iPhone 5. Poza dużym rozczarowaniem jakie wywołał praktycznie nietknięty od strony fizycznej iPhone 4S, według większości ekspertów iPhone 5 nadrobi zaległości swojego poprzednika. Najważniejsza rzecz i ta, która jest według wielu nieunikniona to powiększenie rozmiarów wyświetlacza z 3,5 do 4 cali, jednak tylko pod względem wysokości. Szerokość ma rzekomo pozostać nietknięta, co widocznie zmieni proporcje ekranu. Mówi się także, że nowy iPhone będzie nie tylko dłuższy, ale i cieńszy od swojego poprzednika (+/- 20%). Warto także wspomnieć o dodaniu nowego 19-zatyczkowego złącza, w przeciwieństwie do tradycyjnych trzydziestek, z których słynął Apple. Ostatnio jednak mówi się też nie o 19-, a 8-zatyczkowym złączu (według Gizmodo). Cóż, czas pokaże... W kwestii estetyki i ogólnego wyglądu, wnioskując po nieoficjalnych zdjęciach, które wyciekły do Internetu, nowy iPhone będzie się mógł pochwalić metalowym panelem w środkowej części tylnej obudowy, który znacznie odbiega odcieniem od tradycyjnej czerni i bieli oferowanej w tych produktach.

OPROGRAMOWANIE najnowszego iPhone

Z nowym oprogramowaniem iOS 6 na pokładzie, iPhone 5 nikomu nie powinien sprawić zawodu. W iOS 6 znajdziemy system nawigacji z trójwymiarowymi mapami miast, a także aktualne zagęszczenie ruchu pozwalające wyliczyć przybliżony czas dojazdu między miejscami i ominąć korki. Dla wszystkich nie wyobrażających sobie dnia bez Facebooka, iOS 6 ma być z nim solidnie zintegrowany tak, że bez problemu można będzie wgrywać zdjęcia, zmieniać statusy i śledzić poczynania znajomych bezpośrednio z telefonu. Również funkcja Siri ma zostać poddana kosmetyce, przez co będziemy najprawdopodobniej mieli możliwość przeglądać restauracje i lokale według cen czy dostępności wolnych miejsc albo bezpośrednio kontrolować muzyczne, filmowe i inne kulturowe nowości bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji.

iPhone 5 - HARDWARE

Prawie pewne jest, że iPhone 5 zaszczyci nas czterordzeniowym czipem A6 z 1024MB RAM na takich obrotach nie chodzi nawet najnowszy iPad! Taki procesor na pewno się przyda, zwłaszcza, że nowy iPhone ma być wyposażony w system NFC kontrolujący wszystko od telewizora, przez DVR, aż po kamery cyfrowe Według portalu Phonearena, aparat iPhone 5 ma zawierać lustrzany czujnik, funkcję automatycznej regulacji ostrości, stabilizator obrazu i wideo, funkcję rozpoznawania twarzy, a nawet geo tagging. Rozdzielczość kamery ma natomiast sięgać 1920 x 1080 (1080p HD), tak więc są to bardzo optymistyczne prognozy dla wszystkich amatorów i pół-amatorów fotografii i filmu. Rzecz jasna nie zapomnieliśmy jak ważne są przy tym wszystkim ochrona i zabezpieczenie iPhone 5, dlatego powoli zabieramy się do pracy nad czymś, co pozwoli Wam nie martwić się niepotrzebnie o kwestię bezpieczeństwa sprzętu. Póki jednak nie nadszedł jeszcze wielki dzień premiery, zapraszamy do przeglądania naszego newslettera, polubienia naszej strony na Facebooku. Źródło: spigen.com

Polecane

pixel