Darmowa dostawa od 88,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Opinia na temat etui na telefon Spigen. Czy case Tough Armor jest wystarczająco wytrzymały?

2022-05-18
Opinia na temat etui na telefon Spigen. Czy case Tough Armor jest wystarczająco wytrzymały?

Jak wygląda wytrzymały pokrowiec? Do tej pory istniało przekonanie, że im produkt większy, tym bardziej musi być wytrzymały. Z naszym nowym etui Spigen Tough Armor mamy zamiar udowodnić, że tak nie jest. Seria pokrowców Tough Armor zachwyca skutecznością. Czerpie to, co w obudowie najlepsze i łączy to w jedną całość. Zacznijmy od omówienia właściwości, która zdaje się być zawsze największą obawą klientów, mianowicie: ochronę przy upadku.

Jak sprawdza się technologia poduszek powietrznych w etui Spigen Tough Armor?

W większości przypadków, gdy upuszczamy telefon, dotyka on podłoża którąś z krawędzi. Dlatego też w Spigen Tough Armor opracowaliśmy specjalną technologię Air Cushion (z ang. poduszka powietrzna), która strukturalnie poprawia jakość absorbowania przez pokrowiec wstrząsów przy upuszczeniu.

spigen tough armor

Inne kanciaste pokrowce nie oferują osłony krawędzi. Między innymi Otterbox Defender, który wykorzystuje w tym celu twardy plastik w warstwie wewnętrznej, który bezpośrednio styka się z Twoim urządzeniem. Takie rozwiązanie nie tylko nie posiada ochrony przed wstrząsami, lecz może także zarysować Twój sprzęt przy dłuższym użytkowaniu.

Jako że Defender nie dopasowuje się do kształtu urządzenia, zarysowania są tym bardziej prawdopodobne, jeżeli do środka dostanie się kurz lub resztki jakiegoś materiału. Wewnętrzna warstwa pokrowca Tough Armor jest wykonana ze znacznie mocniejszego termoplastycznego poliuretanu (w skrócie: TPU), który oferuje skuteczniejszą absorpcję wstrząsów oraz lepsze dopasowanie.

spigen tough amor

Dzięki wykorzystaniu wspomnianego przed chwilą TPU mieliśmy możliwość zredukowania faktycznej masy pokrowca przy jednoczesnym zwiększeniu siły uderzenia, jaką jest on w stanie zamortyzować. W efekcie otrzymaliśmy produkt, który jest nie tylko lżejszy, lecz także bardziej szczupły. Nie ukrywajmy Defender jest prawdziwą cegłą.

Zadaliśmy sobie pytanie: czy taka masa jest naprawdę niezbędna? Po przeprowadzeniu odpowiednich testów doszliśmy do wniosku, że nie i że dodatkowo nie jest to w żadnym wypadku miłe dla oka. Wykorzystując najwyższej jakości materiały, opracowane specjalnie do osłony i absorpcji siły uderzenia, udało nam się stworzyć ultra odporny produkt bez grubości znanej z Defendera. Etui Tough Armor jest kompleksowym produktem, który posłuży Ci w ochronie Twojego sprzętu.

Opinia o etui Spigen Tough Armor

Pokrowiec Spigen Tough Armor jest szczupły i zgrabny, a do tego bardzo ładnie wygląda. Za inspirację posłużyła prostota i naturalne piękno konstrukcji iPhone 5, z myślą o której powstał ten właśnie 2-częściowy i tak jak w iPhone 2-odcieniowe etui. Fakt, że logo Apple jest zawsze widoczne przez etui Tough Armor sprawia wrażenie, iż jest to jeden, scalony produkt.

spigen tough armor

Odchudzając konstrukcję etui Spigen, doszliśmy do wniosku, że musimy zwiększyć jedną konkretną rzecz: przednią ścianę. Zmierzyliśmy więc maksymalną możliwą wysokość ścianki, tak, by nie powodowała ona uszczerbku na wydajności pokrowca oraz funkcji dotykowych ekranu. Stanęło na 1.5mm. Jest to dwa razy więcej niż w przypadku naszych dotychczasowych pokrowców. Dla porównania: Defender posiada niepraktyczną przednią ścianę, która utrudnia dostęp do niektórych funkcji iPhone 5 w iOS7. Spigen Tough Armor tego problemu nie i mieć nie będzie.

spigen tough armor

Dużą wagę przyłożyliśmy również do drobnych szczegółów. Postawiliśmy na chropowate przyciski, które pozwolą lepiej i bardziej równomiernie rozłożyć nacisk, co na dłuższą metę pomoże im dłużej pełnić swoją funkcję bez utraty wrażliwości na dotyk. Także włącznik funkcji wibracji został powiększony, by łatwiej było się do niego dostać. W porównaniu z Defenderem, który wykorzystuje miernie opracowaną klapkę, będącą co najmniej utrapieniem, etui Spigen Tough Armor wyraźnie wychodzi przed szereg, oferując lepsze i bardziej komfortowe doświadczenie użytkowania.

Na koniec warto wspomnieć o wejściu na ładowarkę i słuchawki. Dopasowanie, wykończenie i dbałość o szczegóły czynią etui Tough Armor zdecydowanym faworytem na rynku, przy którym Defender ani trochę się nie umywa.

Jeśli ochronne etui na telefon, to tylko Spigen Tough Armor

Etui Tough Armor trzeba dotknąć i poczuć, by na własnej skórze przekonać się, z jak zaawansowanym i przemyślanym produktem ma się do czynienia. Nawet sam proces zakładania i zdejmowania pokrowca w każdym celu przebija osłonę Defender. Tough Armor może być w łatwy i prosty sposób przymocowany i ściągnięty z urządzenia. Udało nam się stworzyć minimalistyczny produkt, który mimo tego w pełni wywiązuje się z powierzonych mu obowiązków. Otterbox może mieć przewagę czasową, jednak to SPIGEN wychodzi zwycięsko w każdym innym aspekcie - od jakości i wytrzymałości konstrukcji, na formie oraz funkcjonalności kończąc. Żegnaj Defenderze, przyszedł czas na Tough Armor!

Źródło: spigen.com

Polecane

pixel