Darmowa dostawa od 88,00 PLN

Recenzja etui Spigen Neo Hybrid dla Samsunga Galaxy Note 10+: Spigen powraca do jodełkowej tekstury!

2022-04-28
Recenzja etui Spigen Neo Hybrid dla Samsunga Galaxy Note 10+: Spigen powraca do jodełkowej tekstury!

Górnolotna, wyrafinowana tekstura powraca do łask w etui Spigen Neo Hybrid, który podbijał nasze serca raz po raz przez ostatnie trzy lata. W tym momencie w moim mieszkaniu znajduje się ponad 130 egzemplarzy etui Spigen Galaxy Note 10 plus. Niektóre z nich są grube, niektóre są cienkie. Niektóre są przezroczyste, a niektóre kolorowe. Mimo to, żadnemu z nich nie udaje się wzbudzać we mnie tak dużej nostalgii, jaką wywołuje u mnie Spigen Neo Hybrid. Tekstura na tylnej ścianie obudowy tego modelu jest, mówiąc wprost, doskonała, a dwukolorowe schematy kolorów to zawsze o wiele bardziej ciekawe i zabawne rozwiązanie designowe niż nudna jak flaki z olejem matowa czerń, którą widzimy z większości dwuwarstwowych obudów. O wytrzymałości modelu Neo Hybrid również można by się rozwodzić, ale ja bazuję na własnych doświadczeniach i mogę powiedzieć jedynie tyle, że miewam w życiu naprawdę szalone i chaotyczne dni, a mimo to etui Spigen ani razu mnie nie zawiodło. W tym roku pojawiło się wiele nowych, ultra nowoczesnych pokrowców na telefony, ale ta wielokrotnie nagradzana seria zapewnia dobrą przyczepność i zabezpieczenie w doskonałej cenie. Ach, jakże tęskniłem za Ney Hybrid i jego jodełkową teksturą!

Spigen Neo Hybrid – etui równie świetne co kiedyś

spigen galaxy note 10+
Dostajemy tu najlepsze z obu światów, czyli pokrowiec równie cienki co funkcjonalny. Seria Neo Hybrid od lat jest na szczycie wszelkich rankingów etui, a wraz z włączeniem na nowo do konceptu falistej tekstury, nazywanej potocznie „jodełką”, Spigen wraca do sprawdzonych i autentycznych, niepodrabialnych rozwiązań. I fakt ten bardzo nas cieszy!

Zalety

  • Świetne dopasowanie i przyczepność
  • Dobra ochrona przy stosunkowo wąskiej obudowie
  • Ładny, wyrafinowany wygląd
  • Przystępna cena

Wady

  • Etui trudniej się wsuwa i zdejmuje niż w poprzednich generacjach tego produktu
  • Opcje kolorów mogłyby być lepiej dopasowane do dostępnej kolorystyki modelów Galaxy Note

Etui Spigen Neo Hybrid dla Samsunga Galaxy Note 10+, czyli jak stworzyć produkt, który przetrwa próbę czasu

spigen galaxy note 10 plus Od lat zachwycamy się modelem etui Neo Hybrid – osobiście korzystam z nich od czasów mojego smartfonu HTC 10, czyli naprawdę ładnych parę lat wstecz. Istnieje konkretny powód, dla którego tak bardzo uwielbiam tę serię pokrowców. Są one smukłe, ale wytrzymałe, podczas gdy ich falista, jodełkowa tekstura z tyłu obudowy zapewnia świetną przyczepność telefonu w dłoni, będąc jednocześnie wystarczająco cienką, aby używać osobnych gripów na telefon takich jak Spigen Style POP Ring lub PopSocket. A skoro już jesteśmy przy jodełkowej teksturze, wzór ten uległ pogłębieniu w wersji S10 Neo Hybrid, wracając na dobre do Galaxy Note’a 10+. Są to wiadomości, które bardzo mnie cieszą, albowiem piękna i nad wyraz praktyczna tekstura pomaga dodać poziom wyrafinowania obudowie, szczególnie w połączeniu z dwukolorowymi paletami barw, jakich używa tu Spigen. Samo etui jest przyczepne, ale też nie na tyle przyciągać nadmierne ilości brudu i kurzu, chociaż prawdą jest, że nieraz w bardzo gorące dni Neo Hybrid lubi wchłonąć w siebie nieco potu pochodzącego z dłoni. Wiele zależy tak naprawdę od klimatu, w jakim przyszło wam mieszkać.

Co nie do końca sprawdza się w etui Spigen Neo Hybrid dla Samsunga Galaxy Note 10+

Spigen Neo Hybrid 10+ Rozumiem, dlaczego Spigen chciał wprowadzić zmiany w wersji S10 na początku tego roku: Neo Hybrid jest niezawodny, ale po czterech latach może czuć się nieco przestarzały. Chociaż cieszę się, że jodełkowa tekstura pozostaje niezmienna, mimo to otrzymujemy kilka ulepszeń w nowej odsłonie Neo Hybrid, szczególnie w odniesieniu do boków obudowy i ramy wykonanej z poliwęglanowego tworzywa. Jedną z rzeczy, jakie uwielbiałem w wersji Neo Hybrid dla Galaxy Note’a S9+, było to, że łatwo dało się wsuwać i zdejmować tamten pokrowiec bez konieczności całkowitego demontażu obudowy, czego nie można tak na dobrą sprawę powiedzieć o etui dla Note’a 10, a tym samym i o etui dla Note’a 10+. Dwuczęściowa struktura jest dość łatwa do rozłożenia, to prawda, ale i tak czasami martwię się, że która się z nich złamie się na pół. Bardzo mile widzianym byłoby dla mnie być w stanie łatwo zakładać i ściągać obudowę w momencie zamiany karty SIM między moim Note’m 10+ i Pixelem. Inną sprawą, która można by zakwalifikować jako potencjalną wadę, jest to, że niektóre rowki lub teksturowane fragmenty na bokach poliwęglanowej obudowy mogą wyślizgiwać się z rąk, gdy któregoś dnia spocą nam się dłonie.

Etui Spigen Neo Hybrid dla Samsunga Galaxy Note 10+ - podsumowanie i wnioski

Etui Neo Hybrid od Spigen jest niezawodne, mimo że nieco przestarzała. Można by je porównać do tej starej kurtki z liceum, którą wciąż co jesień wyciągamy z szafy, chociaż mamy nowsze i ładniejsze płaszcze, które idealnie nadałyby się na wyjście do kawiarni lub do pobliskiego pubu. To kwestia nostalgii, co tu dużo mówić. Tak samo Neo Hybrid zapewnia uczucie czegoś, co dobrze znamy i z czym dobrze się czujemy, oferując poczucie komfortu w korzystaniu z nowego, nieznanego nam urządzenia.

Nasza ocena: 4/5

W tej cenie trudno jest znaleźć dwuwarstwowy pokrowiec, który wyglądałby lepiej i lepiej leżałby w dłoni niż Spigen Neo Hybrid. Jeśli już używałeś lub używałaś tego etui wcześniej, najnowsza odsłona dla Note’a 10 podtrzymuje znaną ci tradycję doskonałości. Jeśli rozważasz zakup tego etui po raz pierwszy, wiedz, że nigdy nie jest za późno na dołączenie do grona zadowolonych użytkowników produktów Spigen. Źródło: androidcentral.com

Polecane

pixel