Recenzja etui Spigen Rugged Armor dla Samsunga Galaxy S9+: solidna ochrona w przystępnej cenie

Przy cenie 49,90 zł, żaden inny pokrowiec nie zapewnia tak dobrego stosunku jakości do ceny jak Spigen

, Recenzja etui Spigen Rugged Armor dla Samsunga Galaxy S9+: solidna ochrona w przystępnej cenie

Spigen jest znanym producentem przystępnych cenowo etui, które są w stanie stawić czoła serii poważnych nadużyć na przestrzeni lat. Nic więc dziwnego, że produkty tej marki cieszą się uznanym w branży akcesoriów mobilnych. Model pokrowca Rugged Armor to już od kilku lat mój faworyt jeśli chodzi o etui, a wszystko za sprawą jego lekkiej konstrukcji i solidnej ochrony, jaką oferuje. Szukając więc ubranka dla mojego Galaxy S9+, czekał mnie łatwy wybór.

Cena: 49,90 zł

Konkluzja: Dostępne już za 49,90 zł, etui Rugged Armor od Spigen jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo opcji, jeśli szukamy lekkiego pokrowca zapewniającego wszechstronną ochronę naszego smartfonu.

Mocne i słabe strony etui Spigen Rugged Armor

Plusy Spigen Rugged Armor:

  • Matowe wykończenie
  • Kompatybilny z funkcją bezprzewodowego ładowania
  • Łatwy dostęp do otworów/portów
  • Dotykowe przyciski
  • Wybrzuszone krawędzie dla ochrony telefonu przed upadkiem

Minusy Spigen Rugged Armor:

  • Dostępny tylko w jednym wariancie kolorystycznym

, Recenzja etui Spigen Rugged Armor dla Samsunga Galaxy S9+: solidna ochrona w przystępnej cenie

Co podoba mi się w etui Spigen Rugged Armor?

Etui Rugged Armor pasuje do Galaxy S9+ jak dobrze dobrana rękawiczka, a matowe wykończenie znacznie poprawia uchwyt smartfonu. Chociaż gadżet ten kosztuje jedyne 12 USD, jakość wykonania jest na najwyższym poziomie i nigdy nie odniesiemy wrażenia, że ​​mamy tu do czynienia z tanim produktem.

Etui wykonane jest z tworzywa TPU i posiada minimalistyczny design z wstawkami z włókna węglowego z tyłu i logiem marką Spigen na dole. W dolnej części znajdują się wycięcia na port ładowania USB-C i gniazdo słuchawkowe, a także mikrofon i głośnik. Z tyłu znajduje się również wycięcie dla czujnika podwójnego aparatu, modułu czytnika linii papilarnych i czujnika tętna, podczas gdy wybrzuszona krawędź ułatwia zlokalizowanie czytnika linii papilarnych.

Co więcej, wycięcia dla portu ładowania i gniazda 3,5 mm są na tyle duże, że nie napotkałem żadnych problemów z podłączeniem kabli USB-C lub przewodowych słuchawek.

, Recenzja etui Spigen Rugged Armor dla Samsunga Galaxy S9+: solidna ochrona w przystępnej cenie, Recenzja etui Spigen Rugged Armor dla Samsunga Galaxy S9+: solidna ochrona w przystępnej cenie, Recenzja etui Spigen Rugged Armor dla Samsunga Galaxy S9+: solidna ochrona w przystępnej cenie, Recenzja etui Spigen Rugged Armor dla Samsunga Galaxy S9+: solidna ochrona w przystępnej cenie, Recenzja etui Spigen Rugged Armor dla Samsunga Galaxy S9+: solidna ochrona w przystępnej cenie

Boki obudowy w tym modelu mają wypukłości dla przycisków zasilania, głośności i Bixby, zaś sam przycisk Bixby jest teksturowany, aby zapobiec przypadkowemu naciśnięciu go podczas próby zmiany głośności. Z przodu wystają krawędzie, które pochłaniają impakt uderzeń, gdy telefon upada płasko na ziemię. Obudowa jest również odporna na wstrząsy, zgodnie z klasyfikacją MIL-STD 810G-516.6, a do tego jest tak bajecznie cienka, że ​​nie zakłóca ładowania bezprzewodowego.

Minimalistyczny design, jaki tu znajdziemy, oznacza, że obudowa jest odsłonięta z tyłu oprócz wkładek z włókna węglowego na górze i na dole, więc powinniśmy być w stanie dołączyć tu PopSocket bez żadnych problemów. Etui jest również niezwykle łatwe do ściągnięcia pod kątem rutynowej konserwacji telefonu.

To, co szczególnie podoba mi się w Rugged Armor, to fakt, że bardzo dobrze znosi się codzienne użytkowanie. W zeszłym roku korzystałem z tego etui na moim Galaxy S8 i wyglądało ono niemal jak nowe nawet po blisko sześciu miesiącach użytkowania. Takie rzeczy się docenia.

Co wymaga poprawy w etui Spigen Rugged Armor?

Jeśli istnieje jedna wada w pokrowcu Rugged Armor, z pewnością dotyczy ona tego, że nie jest on kompatybilny ze wszystkimi osłonami ekranu. Wybrzuszone krawędzie z przodu oznaczają, że etui obejmuje fragment obudowy smartfonu na górze i na dole, a zatem niektóre szkła ochronne nie będą miały wówczas zastosowania.

Mimo to, Spigen posiada w swojej ofercie własne szkło dla modelu Galaxy S9+, które może być używana w połączeniu z obudową i jest również zgodne z zakrzywieniami panelu w S9+.

, Recenzja etui Spigen Rugged Armor dla Samsunga Galaxy S9+: solidna ochrona w przystępnej cenie

Etui Spigen Rugged Armor dla Samsunga Galaxy S9+

Ogólnie rzecz biorąc, dostajemy tu to co najlepsze z obu światów. Z jednej strony, lekka konstrukcja nie zwiększa objętości telefonu i zapewnia zadowalającą ochronę przed upadkami i wstrząsami. Z drugiej strony, koszt tego etui na poziomie zaledwie 12 USD sprawia, że jest to jeden z najlepszych „kejsów”, w jaki można na dzień dzisiejszy ubrać Samsunga Galaxy S9+.

NASZA OCENA: 4.5 / 5   

W tej cenie niewiele jest etui, które oferują tak wysoką jakość jak Spigen Rugged Armor. Jeśli szukacie taniego futerału chroniącego Waszego Galaxy S9+, już wiecie, który wybrać.

Źródło: androidcentral.com